Dr Vesna Todorčević

viši naučni saradnik na Matematičkom institutu SANU

vanredni profesor na Fakultetu organizacionih nauka

Vesna Todorčević (Manojlović) je rođena 26. decembra 1974. godine u Pančevu.

Obrazovanje

2008. Doktorirala na Matematičkom fakultetu u Beogradu.
2007. Magistrirala na Matematičkom fakultetu u Beogradu.
1998. Diplomirala na Matematičkom fakultetu u Beogradu na smeru Teorijska matematika i primene.

Radno iskustvo i zvanje

1. Od decembra 2013. vanredni profesor na Fakultetu organizacionih nauka u Beogradu: Matematika 1, Matematika 2 i Diskretne matematičke strukture.
2. Juna 2012. je izabrana u zvanje višeg naučnog saradnika na Matematičkom institutu SANU na kome je angažovana od oktobra 2011.
3. Maja 2009. izabrana u zvanje docenta na FON-u.
4. Novembra 2007. izabrana u zvanje asistenta na FON-u.
5. Decembra 2004. izabrana u zvanje asistenta pripravnika na FON-u.
6. Od oktobra 2001. radi na Fakultetu organizacionih nauka (FON) kao honorarni saradnik.
7. Od septembra 1999. do juna 2006. profesor Matematičke gimnazije u Beogradu na predmetima: Analiza sa algebrom, Geometrija, Linearna algebra i analitička geometrija i Verovatnoća.
8. Od marta 1999. do septembra 1999. asistent pripravnik na Poljoprivrednom fakultetu u Zemunu.

Konferencije i aktivnosti

Doprinos popularizaciji matematike

Poseta Sedrika Vilanija Srbiji

Sedrik Vilani, aktuelni dobitnik Fildsove medalje i direktor Instituta Anri Poenkare, posetio je Srbiju 2013. godine na poziv i organizaciju Vesne Todorčević. Vilani je otvorio popularnu manifestaciju "Maj mesec matematike" u Beogradu 29. aprila na dan rodjenja Anri Poenkarea.
Tom prilikom je promovisao svoju novu knjigu "Živa teorema", koja je na Vesninu inicijativu prevedena na srpski jezik. Posle Francuske i Nemačke ovo je bila treća promocija njegove uzbudljive knjige u Evropi.

Muzika i matematika

U okviru manifestacije "Maj mesec matematike", održala je nekoliko popularnih predavanja na temu Muzika i matematika.

Intervju sa Sedrikom Vilanijem

Njen intervju "Izmedju matematike i muzike" sa Sedrikom Vilanijem objavljen je u časopisu Muzika klasika.

Organizovanje konferencija

Medjunarodne konferencije

  • 1. On the Moduli of Continuity of Harmonic Quasiconformal Mappings in Bn. International Worksop on Harmonic Mappings and Hyperbolic Metrics, Chennai, India, December 2009.
  • 2. Harmonic Quasiconformal Mappings in Domains in Rn. ICM 2010  Satellite Conference, International Workshop on Harmonic and Quasiconformal Mappings, Chennai, India, August 2010.
  • 3. On the Gehring-Osgood Theorem for QC Maps. ICM 2010, Hyderabad, India, August 2010.
  • 4. Harmonic Quasiconformal Mappings. XVI Conference on Analytic Functions and Related Topics, Chelm, Poland, June 2011.
  • 5. Quasi-nearly Subharmonic Functions and Quasiconformal Mappings. Four Generations in Analysis, Domains and Mappings; University of Jyvaskyla, Finland, August 2011.
  • 6. Holder Continuity and HQC Mappings in the Space. Current Problems in Analysis, Urgench State University, Uzbekistan, August 2011.
  • 7. Quasi-nearly Subharmonic Functions and Quasiconformal Mappings. Workshop on Quasiconformal Mappings of Finite Distortion, Prague, Czech Republic, September 2011.
  • 8. Gromov Hyperbolicity and Quasihyperbolic Geodesics. ECM 2012, Krakow, Poland, July 2012.
  • 9. On Harmonic Quasiregular Mappings. Workshop on Modern Trends in Classical Analysis and Applications, University of Turku, Finland, August 2013.
  • 10. My Work With Matti Vuorinen. Conference on Geometric Function Theory, University of Belgrade, Serbia, October 2013,
  • 11. Quasi-nearly Subharmonic Functions and Quasiconformal Mappings. Conference on Conformal Mappings and Value Distribution Theory, Hosei University, Tokyo, Japan, January 2014.

Spisak radova

1. V. Kojić, Quasi-nearely subharmonic functions and conformal mappings, Filomat 21 (2007), no. 2, 243-249./Zbl 05259258/ MR2360893.
2. V. Kojić, M. Pavlović, Subharmonicity of jfjp for quasiregular hamonic functions with applications, J. Math. Anal. Appl. 342 (2008), no. 1, 742-746. / Zbl 1162.31002 / MR2440835.
3. M. Arsenović, V. Kojić, M. Mateljević, On Lipschitz continuity of harmonic quasiregular mapps on the unit ball in Rn, Ann. Acad. Sci. Fenn. 33 (2008), no. 1, 315-318 / Zbl 1140.31003 / MR2386855.
4. V. Manojlović, Moduli of continuity of quasiregular mappings, PhD Thesis, Faculty of Mathematics, University of Belgrade, 2008.
5. V. Manojlović, Bi-Lipschicity of quasiconformal harmonic mappings in the plane, Filomat 23 (2009), no. 1, 85-89 / Zbl 1199.30128 / MR2568617.
6. V. Manojlović, On conformally invariant extremal problems, Applicable Analysis Discr. Math. 3 (2009), no. 1, 97-119 / Zbl 05642657 / MR2499312.
7. V. Manojlović, Bilipschitz mappings between sectors in plains and quasiconformality, Funct. Anal. Approx. Comput. 1 (2009), no. 2, 1-6 / MR26628852011.
8. M. Arsenović, V. Manojlović, On the modulus of continuity of harmonic quasiregular mappings on the unit ball in Rn, Filomat 23 (2009), no. 3, 199-202.
9. V. Manojlović, Harmonic quasiconformal mappings domains in Rn, Procedings of the ICM2010 Satellite Conferrence International Workshop on Harmonic and Quasiconformal Mappings (HQM2010), J. Analysis Volume 18 (2010), 297-316. Zbl 05976797 / MR2850648.
10. M. Arsenović, V. Manojlović, M. Mateljević, Lipshitz-type spaces and harmonic mappings in the space, Ann. Acad. Sci. Fenn. 35 (2010), no. 2, 379-387. / Zbl 1220.30036 / MR2731697.
11. V. Manojlović, M. Vuorinen, On quasiconformal maps with identity boundary values, Trans. Amer. Math. Soc. 363 (2011), 24672479. / Zbl 1226.30024 / MR2763723.
12. D. Kalaj, V. Manojlović, Subharmonicity of the modulus of quasiregular harmonic mappings, J. Math. Anal. Appl. 379 (2011), no. 2, 783-787. Zbl 1214.30014 / MR2784358.
13. M. Arsenović, V. Bozin, V. Manojlović, Moduli of continuity of harmonic quasiregular mappings in Bn, Potential Analysis 34 (2011), no. 3, 283-291. / Zbl 1219.30008 / MR2782974.
14. P. Koskela, V. Manojlović, Quasi-Nearly Subharmonic Functions and Quasiconformal Mappings, Potential Analysis 37, (2012), no. 2, 187-196 / Zbl 1252.31005
15. M. Arsenović, V. Manojlović, R. Nakki, Boundary modulus of continuity and quasiconformal mappings, Ann. Acad. Sci. Fenn., Math. 37, No. 1, 107-118 (2012) / Zbl pre06077168.
16. P. Koskela, P. Lammi, V. Manojlović, Gromov hyperbolicity and quasihyperbolic geodesics, Annales scientiques de l Ecole normale superieure, accepted.

Kontakt

vesnat@fon.bg.ac.rs