Пројекат AI4TrustBC

Представљање резултата пројекта

16. и 20. мај 2022.
Планом реализације пројекта предвиђено је и јавно представљање резултата о оквиру тзв. OpenDay догађаја. У понедељак, 16.05.2022. презентација је у Београду, Свечана сала САНУ, Кнеза Михаила 35, II спрат, у периоду 12-14 часова. У свечаној сали ФТН-а у Новом Саду, Трг Доситеја Обрадовића 6, наставни блок, приземље, 20.05.2022, у периоду од 12-14 часова заказана је реприза догађаја. Учесници пројекта припремили су штампани материјал и презентације којима се широком аудиторијуму приказују најзначајнији остварени резултати. Доступни су и снимак догађаја у Београду и фото галерије из Београда и Новог Сада.

Учешће на конференцији ICORES 2022

4. фебруар 2022.
Татјана Давидовић је члан Програмског одбора конференције International Conference on Operations Research and Enterprise Systems (ICORES) од 2020. године. На 11. издању конференције одржаном на даљину 3-5. фебруара 2022. године, изложила је рад под насловом Comparative Analysis of Heuristic Approaches to P||Cmax, припремљен у коауторству са Драгутином Остојићем, Татјаном Јакшић Кругер и Душаном Рамљаком.

Предавање на Одељењу за математику

26. новембра 2021.
Зоран Огњановић одржао је предавање Вероватносно-епистемиолошка-темпорална логика. Анализа конзистентности блокчејн протокола. Представљена је једна некласична логика којом се може описати дистрибуирани консензус протокол у блокчејн системима.

Предавање на Семинару за рачунарство и примењену математику

16. новембра 2021.
Уна Станковић одржала је предавање The Weighted Sheduling Problem with Deadlines and Release Times којим је представила резултате заједничких радова са Татјаном Давидовић и Луком Матијевићем објављене у зборнику са SYMOPIS 2021 симпозијума.

Предавање на Студентском семинару

5. новембра 2021.
Лука Матијевић је одржао предавање Метахеуристички приступи еколошком рутирању возила које садржи преглед литературе из области његове будуће докторске дисертације. Ова тема значајна је и за развој нових блокчејн консензус протокола.

Предавање на даљину

7. октобар 2021.
Најновије резултате у предавању под насловом Combinatorial Optimization for Self Contained Blockchain: An Example of Useful Synergy је представио Милан Тодоровић у оквиру заједничког састанка семинара Одлучивање – теорија, технологија и пракса и Семинара за рачунарствои и примењену математику.

SYMOPIS 2021

20-23 Септембар 2021.
Проф. др. Драган Урошевић (ко-председник) и др. Татјана Давидовић су чланови програмског одбора, док су Татјана Јакшић Кругер и Лука Матијевић били чланови организационог одбора XLVIII Међунардног симпозијума о операционим истраживањима. Симпозијум су организовали Математички институт САНУ и Математички факултет Универзитета у Београду, а одржан је у хибридном облику. Најновије резултате исгтраживања на пројекту су представили Лука Матијевић, Милан Тодоровић и Уна Станковић.

Conference Logic and Application, LAP 2021

20-24. Септембар 2021.
Као део активности на пројекту проф. др. Силвија Гхилезан и др. Зоран Огњановић су били чланови програмског комитета 10th Conference on Logic and Application (LAP 2021). Најновије резултате својих истраживања су представили: Симона Каштеровић, Ангелина Илић-Степић, Шејла Даутовић, Тамара Стефановић, Бојан Маринковић.

International Symposium on Principles and Practice of Declarative Programming, PPDP 2021

6 – 8 Септрембар 2021.
Члан пројекта проф др Силвиа Гхилезан је проглашена ко-председником програмског одбора 23. Међунардног симпозијума о Принципима и Пракси Декларативног програмирања (23rd International Symposium on Principles and Practice of Declarative Programming) одржаног у Талину, Естонија.

Предавање на даљину

23. Јун 2021.
Др Татјана Давидовић је одржала презентацију Представљање пројекта AI4TrustBC, у којој је изложила активности и резултате пројекта на заједничком састанку Семинара за вештачку интелигенцију и Семинара за рачунарство и примењену математику, 23. јуна 2021 у 19 часова.

Предавање на семинару

24. новембар 2020.
Др Миодраг Михаљевић одржао је предавање по позиву: On Blockchain Technology And The Consensus Protocol, на Семинару за рачунарство и примењену математику 24. новембра 2020, у 14:00 сати.

Учешће на вебинару

21. октобар 2020.
Учесници пројекта AI4TrustBC Миодраг Михаљевић, Силвија Гилезан и Тамара Стефановић, позвани су да учествују на скупу Mathematics for Human Flourishing in the time of Covid-19 and post Covid-19.

РТВ гостовање

16. октобар 2020.
Др Татјана Давидовић је била гост Радио-телевизије Војводине. У емисији Наука Привреди је причала о примени стандардних и нестандардних метода вештачке интелигенције за развој поузданијих блокчејн технологија.

Изложба на Калемегдану

12-23. октобар 2020.
Пројекат AI4TrustBC је представљен у оквиру изложбе организоване на Савском шеталишту на Калемегдану. Отварању су присуствовали и представници осталих 11 пројеката из области вештачке интелигенције.
> Извори: rts, Fond (видео), Nat. Geo, CPN portal, Gov.rs

Одржана конференција LAP 2020

21-23. септембар 2020.
Проф. Силвија Гилезан и др Зоран Огњановић, као чланови програмског одбора, учествовали су у организацији конференције 9th Conference on Logic and Application (LAP 2020). Поред њих, саопштења на конференцији имали су и: Шејла Даутовић и Тамара Стефановић.

Учешће на IFIP летњој школи

20-23. септембар 2020.
Учесник пројекта AI4TrustBC Тамара Стефановић је изложила резултате истраживања под називом Preserving Privacy in Caller ID Applications на IFIP летњој школи посвећеној управљању приватношћу и идентитетом.