Семинар из вештачке интелигенције
Руководилац семинара: др Андреја Тепавчевић

Овај семинар је настао као наставак „Састанка истраживача из Србије у области вештачке интелигенције”, који су децембра 2020. године организовали Предраг Јаничић и Павле Суботић. Почетак Семинара је био у априлу 2021. године, а до краја јуна 2021. године одржано је 13 предавања. Семинар из вештачке интелигенције намењен је истраживачима из Србије и српске дијаспоре, односно истраживачима са универзитета, научних института и праксе. На семинару се излажу разне научне теме и резултати из области вештачке интелигенције: од традиционалних тема попут логике и формалних метода, теорије закључивања, представљања знања, обраде природног језика, машинског учења, рачунарске интелигенције, вештачких неуронских мрежа и примене вештачке интелигенције у различитим областима.

Будући да су учесници са свих српских универзитета и института повезаних са вештачком интелигенцијом као и страних универзитета и српских и страних компанија, Семинар из вештачке интелигенције трајно ће се одржавати онлајн. Понекад ће бити позивани и угледни учесници из света који нису повезани са Србијом, који ће представити своје резултате. Језици семинара су српски и енглески.

Предавања са АИ семинара су доступна на веб страници института (1. део) (Архив Математичког института САНУ)

Предавања са АИ семинара су доступна на веб страници института (2. део)

Предавања са АИ семинара су доступна на веб страници института (3. део)